Aleksander Fronczek

Blogday 2009

In różnorodności, reklama, social media on 31 sierpnia 2009 at 12:09

Już miałem sobie odpuścić zabawę w blogday ale ilość wpisów dotyczących blogday na blipie jednak zmotywowała mnie do napisania tego postu.

Nie podam blogów, które najczęściej czytam, że tak powiem na bieżąco (bo pewnie większość osób poruszająca się w blogosferze zna te blogi) ale blogi które w jakiś sposób miały na mnie wpływ lub okazały się może nie tyle super ciekawe co przydatne w „geekowaniu”.

(kolejność przypadkowa)

1. Coppyblogger – blog o pisaniu bloga, autor świetnie opisuje sposoby na to jak pisać i budować swojego bloga, jego obecność w blogosferze żeby móc zyskać jak najwięcej wartościowych czytelników.

2. Dumb Little Man Tips for Life – blog na którym zespół autorów daje „rady” jak coś zrobić, co może nam pomóc. I nie mam tu na myśli przepisów jak zrobić ciasto albo gdzie można kupić dobre wino, a raczej porady dotyczące poruszania się w sferze biznesu. Co robić aby lepiej prowadzić swoją firmę, narzędzie które mogą nam to ułatwić itp.

3. Media Feed – blog znajomego poświęcony mediom, web 2.0 jak i sportowi. Adam pracuje w dziale marketingu międzynarodowej firmy, gdzie buduje wraz z zespołem konkretną agencję interaktywną i na blogu można poczytać o jego spostrzeżeniach na temat tego co dzieje się w mediach i nie tylko.

4. SEO2.0 – blog który polecam każdemu kto interesuje się social media / community marketing. Autor jest zawodowo pozycjonerem ale na tym blogu nie porusza kwestii typowego pozycjonowania (SEO), a pozycjonowania w wersji 2.0 stąd nazwa SEO2.0. Pozycjonowanie to polega na działaniach w social media, portalach społecznościowych, agregatorach treści i linków itd. Naprawdę dobra lektura pisana tzw. lekkim piórem.

5. Top Menedżer – blog poświęcony polskiemu biznesowi, a konkretnie biznesmenom którzy wchodzą, już weszli lub chcieliby kiedyś wejść do świata top biznesu, top menedżerów. Porady dla takich osób jak i komentarze dotyczące tej działki polskiego biznesu i biznesmenów.

To tyle jeśli chodzi o tegoroczny ranking Blogday na moim blogu, mam nadzieję, że komuś spodobają się powyższe blogi tak jak i mnie.

Pozdrawiam.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: