Aleksander Fronczek

Szansa dla Polskiej gospodarki? Czy kolejny absurd Rządu?

In Uncategorized on 1 kwietnia 2009 at 9:13

Czy Polska powiększy swoje terytorium?

Polska ma szanse na największy wzrost PKB w Europie w obecnym roku lub stać się jedynym państwem, który w ogóle go odnotuje – donosi Onet.pl (http://biznes.onet.pl/0,1943210,wiadomosci.html). Rząd wychodząc naprzeciw tym doniesieniom poinformował o nowym planie inwestycyjnym dla naszego kraju.

Z ostatnich informacji wynika, że w związku ze stworzeniem nowego planu Rządu na czas kryzysu, Polska zamierza rozpocząć inwestowanie na Świecie. Jednym z projektów, które ostatnio wypłynęły na światło dzienne jest inwestycja w nieruchomości a konkretnie zakup wyspy Great Hans Lollik (http://en.wikipedia.org/wiki/Hans_Lollik_Island ).

Spośród wielu propozycji Rząd wybrał najlepszą, przygotowaną przez specjalistów z Pressiton Estate. Nasza firma, jako członek międzynarodowej grupy Pressiton, posiada doświadczenie zdobyte na wielu rynkach, które z powodzeniem wykorzystaliśmy przy tworzeniu oferty. – wyjaśnia Piotr Pawlikowski, Specjalista ds Nieruchomości Zagranicznych w Pressiton Estate.

Great Hans Lollik znajduje się u wybrzeży Zatoki Meksykańskiej a jej wartość jest szacowana na ok. 45 mln $. Inwestycja ta w całości ma być pokryta z rezerwy na inwestycje w turystykę.

Decyzja w tej sprawie zapadła na wczorajszym posiedzeniu Sejmu (421 posłów głosowało za, 1 wstrzymał się od głosu, a 38 głosowało przeciwko tej inwestycji). O pozytywnej decyzji zdecydowało kilka argumentów, takich jak: chęć powiększenia terytorium kraju o region w ciepłym klimacie, a także szansa na zwiększenie atrakcyjności Polski w rankingach krajów popularnych pod względem turystycznym.

W związku z tą informacja wiele firm upatruje swojej szansy na zysk. Jedną z nich jest biuro turystyczne Interclub z Ukrainy, które jako jedno z pierwszych złożyło zapytanie o możliwość zaoferowania uroków wyspy swoim klientom. W przetargu na te usługi firma ta rywalizuje m.in.  z jednym z najpopularniejszych internetowych biur podróży Tourispol.com.

Wyspa nie ma jeszcze rozbudowanej infrastruktury w czym również upatrują szanse dla siebie firmy z branży budowlanej i deweloperskiej. Nasza firma ma już plany zagospodarowania terenu oraz przybrzeża. – poinformował nas przedstawiciel firmy Polconstruct – Pani Aleksandra Pasek.Finalizacja zakupu oraz ogłoszenie zwycięzców poszczególnych przetargów nastąpi do końca tego tygodnia.

źródło

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: