Aleksander Fronczek

Snappages – kreator stron internetowych który nie pozwala na zrobienie kiepskiej strony.

In webmastering on 26 marca 2009 at 0:23

Projekt Snappages to portal umożliwiający stworzenie swojej własnej strony internetowej za pomocą edytora opartego o flash. Dzięki temu jest on bardzo atrakcyjny graficznie ale też łatwy w obsłudze (można modyfikować stronę poprzez przeciąganie elementów itp).

Portal oferuje wersję podstawową – bezpłatną oraz wersję profesjonalną – płatną $50/rok.

Snappages.com

Snappages.com

W wersji podstawowej mamy tylko 3 szablony do wyboru oraz podstawowy zestaw funkcji / mozliwości modyfikacji strony, w wersji płatnej jest ich znacznie więcej. Jak dla mnie to co jest w wersji bezpłatnej w zupełności wystarcza dla stworzenia atrakcyjnej strony „wizytówki” i nie tylko. A jeżeli ktoś chce stworzyć rozbudowany portal dopasowany do np. designu swojej firmy to niech płaci, koszt jest i tak nieporównywalnie mniejszy niż koszt zrobienia takiej strony przez agencję reklamową itp. A dla małej firmy stronka zbudowana poprzez snappages w zupełności wytarczy.

Wracając do wersji bezpłatnej to jedyne co mi tam przeszkadza to brak możliwości usunięcia defaultowych podstron typu blog, my pictures. Jedyne co można zrobić żeby nie burzyło to aż tak strony to usunięcie nazw tych podstron w edytorze dzięki czemu w menu są tylko malutkie mało widoczne zakładki. Drugim dla mnie minusem jest w bezpłatnej wersji jest domena która zawiera w sobie snappages.com np.: NAZWA.snappages.com nie jest ona „brzydka” czy trudna ale jednak niepotrzebnie wydłuża domenę.

Głównym założeniem tego projektu było stworzenie kreatora stron który nie pozwoli użytkownikowi stworzyć kiepskiej strony, i faktycznie ograniczenie edytowalności elementów i modyfikacji graficznej nawet w koncie pro nie pozwala na połączenie niedopasowanych kolorów, czy motywów.

Tutaj możecie zobaczyć prezentację niesamowitych możliwości tego portalu link.

Polecam opisy snappages na portalu TechCrunch – pierwszy opis z 12 września 2008 oraz druga wzmianka z 20 marca 2009 z okazji rozbudowy projektu snappages.

Zapraszam także na moją stronę snappages która jest zaprojektowana (podstrony, opisy) aby pasować przy połączeniu jej z portalem unhub.com (którego opiszę w najblizszym czasie).

Polecam ten projekt zwłaszcza osobom które chciałyby zrobić sobie atrakcyjną stronę w bardzo łatwy i przyjemny sposób.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: